Klasická a relaxační masáž

Klasická a relaxační masáž

Klasická masáž:

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla - hlavně při celkové masáži. Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících.

Relaxační masáž:

Klasická relaxační masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva.

Postupně odstraňuje únavu a bolesti svalového napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, příznivě působí na pohybový aparát, uvolňuje psychické stresy, zlepší duševní pohodu, celkově regenerují organismus. Má blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Součástí terapeutického působení je uklidňující hudba a přírodní esenciální oleje. Hluboké uklidnění Vám umožní soustředit se jen a jen na sebe a prožít chvíle odpoutání od mnohdy tíživé reality. Individuální posouzení stavu pohybového aparátu je základem k použití zcela individuálního přístupu s možností kombinací vybraných technik práce s životní energií.

Relaxační masáž celkově harmonizuje tělo i duši, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, podporuje přirozenou detoxikaci těla, uvolňuje klouby, odstraňuje bolest a stažení svalů, únavu i napětí. Příjemný zážitek z masáže pocítíte vždy, když si na ni vzpomenete.