Bylinkové mastičky

 

Mast z měsíčku lékařskéhoObrazek

Rozehřejeme 250g vepřového sádla a vsypeme do něj dvě vrchovaté hrsti krátce načezaného měsíčku lékařského.Necháme krátce vzkypět,dobře promícháme a necháme do rána přikryté plachetkou.Potom rozehřejeme a dobře profiltrujeme přes plátýnko.Listy květy a stonky silně vymačkáme,dáme do uzavíratekných skleniček nebo kelímků a uložíme do lednice.

Rány,různé bolesti,Hemoroidy,hučení v uších,Jizvy-a pooperační jizvy,na plátno naneseme mast a přiložíme na jizvu,denně vyměňujeme,křečové žíly-naneseme na plátno a obalíme lýtka,denně vyměňujeme,Ochlupení,Omrzliny,Podlitiny,Pohmožděniny,Revma,Zánět nehtového lůžka,Artritida,Artroza,Astma,Deformace kloubů,Fistule,Kožní onemocnění,Ledvinová kolika,

ObrazekMast z kostivalu lékařského

Rozehřejeme 250 g čistého vepřového sádla a vsypeme do něj šest kořenů kostivalu, jež předtím důkladně umyjeme a drobně pokrájíme. Necháme krátce vzkypět a odstavíme. Přikrytou nádobu s mastí necháme přes noc vychladnout. Potom mírně ohřejeme, aby byla mast dostatečně tekutá a dala se přefiltrovat. Filtrujeme přes čisté lněné plátno. Zbytky kořenů důkladně vymačkáme a mast slijeme do uzavíratelných nádobek.

Kuří oka,pohmožděniny,

Mast z bobulí jmelí bílého

Bobule jmelí bílého, nasbírané od začátku října do konce prosince, smícháme s malým množstvím vepřového sádla.

Omrzliny,

Mast ze svízele siřišťového

Rozehřejeme 250 g čistého vepřového sádla a vsypeme do něj jednu vrchovatou hrst květů svízele. Necháme vzkypět, dobře zamícháme a odstavíme. Přikrytou nádobu s mastí necháme přes noc vychladnout. Následujícího dne mast ohřejeme, přefiltrujeme přes čisté lněné plátno, květy vymačkáme a mast slijeme do uzavíratelných nádobek.

Jaterní skvrny,Pigmentové skvrny,Skvrny na tváři,Stařecké skvrny,

Mast z heřmánku pravého

Rozehřejeme 50g vepřového sádla,vsypeme do něj dvě vrchovaté hrsti čerstvých květů heřmánku,necháme vzkypět a odstavíme.Obsah dobře promícháme a necháme přes noc vychladnout. Následujícího dne mastohřejeme, přefiltrujeme přes čisté lněné plátno, květy vymačkáme a mast slijeme do uzavíratelných nádobek.

Hemoroidy-Zlatá žíla,

Mast z řebříčku obecného

Rozehřejeme 180g čistého vepřového sádla a vsypeme do něj 30g čerstvých posekaných květů řebříčku a stejné množství listu maliníku.Směs necháme vzkdypět,promícháme a odstavíme.Na druhý den směs rozehřejeme a přes plátno přefiltrujeme.Bylinky řádně vymačkáme a nalejeme do skleniček.Skladujeme v chladnu.

Hemoroidy,osvědčila se i na akné.

zdroj : www.nasebylinky